Pompa ciepła wysokotemperaturowa - ranking 2023

Ranking pomp ciepła, na które warto zwrócić uwagę, to cenne narzędzie dla wielu instalatorów ze względu na różnorodność urządzeń grzewczych na rynku. Ważne jest, aby przy wyborze odpowiedniego produktu mieć rozeznanie w tych rozwiązaniach. Ranking pomp ciepła powietrze-woda pomoże Ci poznać urządzenia grzewcze, które są polecane przez swoją klasę.

Jakie modele pomp ciepła warto rozważyć w 2023 roku?

Z czego wynikają pozytywne recenzje rozwiązań pomp ciepła powietrze-woda?

Wielu instalatorów interesowało się i poszukiwało rzetelnego rankingu pompy ciepła powietrze-woda 2022, który szeregowałby urządzenia grzewcze w danej kategorii. Temat ten jest popularny z kilku powodów. Rozwiązanie w postaci powietrznej pompy ciepła ma wiele zalet, w tym:

  • Możliwość efektywnego funkcjonowania zarówno w nowym, jak i modernizowanym budynku
  • Wysoka wydajność i ekologiczne rozwiązanie
  • Wielofunkcyjność,
  • Bezpieczeństwo,
  • Komfort użytkowania

Instalatorzy i właściciele budynków zainteresowani montażem powietrznych pomp ciepła znajdą w dobrze przygotowanym rankingu modeli pomp ciepła cenne narzędzie.

Na co zwrócić uwagę wybierając pompę ciepła typu powietrze-woda?

Przed przedstawieniem naszego rankingu pomp ciepła powietrze-woda warto przyjrzeć się kryteriom, które posłużyły do oceny każdego modelu. Nie jest łatwo wybrać odpowiednią pompę ciepła typu monoblok lub pompy ciepła typu split. Przed podjęciem decyzji powinieneś rozważyć wiele czynników.

  • moc grzewcza,
  • funkcjonalność,
  • wydajność,
  • zakres temperatur, w którym pompy ciepła mogą efektywnie pracować.
  • rodzaj stosowanego czynnika chłodniczego
  • komfort akustyczny
  • gwarancja,
  • koszt urządzenia.

Ważne jest, aby analizować model pompy ciepła w sposób kompleksowy, biorąc pod uwagę wiele czynników, w tym te, które omówiliśmy powyżej.

Na które modele warto zwrócić uwagę?

Kierowaliśmy się pojęciem, że spośród wielu godnych uwagi modeli powinniśmy wybrać te urządzenia grzewcze, które zasługują na szczególną uwagę. Należy zaznaczyć, że lista produktów nie obejmuje wszystkich modeli wartych rozważenia. Monoblok i pompa ciepła typu split znalazły się wśród wyróżnionych urządzeń grzewczych. Postanowiliśmy stworzyć osobne rankingi pomp ciepła powietrze-woda dla tych dwóch kategorii.

Pompa ciepła wysokotemperaturowa - idealna dla grzejników

To rozwiązanie doskonale sprawdza się przy modernizacji ogrzewania, zwłaszcza gdy musimy wymienić kocioł, ale nie mamy czasu na wymianę odbiorników ciepła. W ofercie wielu firm znajdziemy systemy wysokotemperaturowych pomp ciepła, które pozwalają na pracę instalacji do 65 stopni Celsjusza, czyli przy standardowych grzejnikach. Poniżej przedstawiamy dostępne modele.

Pompy ciepła to urządzenia dedykowane, które pracują z ciepłem niskotemperaturowym, czyli najczęściej z instalacją podłogową, ścienną lub sufitową. Pompa ciepła będzie pracować optymalnie i zapewni najniższe koszty ogrzewania. Jeśli chcemy połączyć pompę ciepła ze starymi grzejnikami, instalacja musi być przewymiarowana. W przeciwnym razie stare grzejniki nie będą w stanie osiągnąć swojej maksymalnej mocy. Najczęściej zmiana temperatury zasilania na jedną niższą oznacza, że trzeba będzie zwiększyć powierzchnię lub liczbę tradycyjnych odbiorników ciepła. Wiąże się to oczywiście z wyższymi kosztami. Ten system ogrzewania jest też droższy - może kosztować nawet 30% więcej niż ogrzewanie podłogowe.

Wysokotemperaturowa pompa ciepła

Pompa ciepła wysokotemperaturowa - ranking

1. Wysokotemperaturowa pompa ciepła Daikin Altherma typu powietrze-woda

Wysokotemperaturowe pompy ciepła Daikin Altherma powietrze-woda umożliwiają zwiększenie efektywności istniejącego systemu cieplnego przy zachowaniu istniejących grzejników. Wysokotemperaturowe pompy ciepła powietrze-woda są idealne do wymiany starych kotłów i projektów renowacyjnych. Kompaktowa konstrukcja pomp ciepła Daikin Altherma wymaga minimalnej przestrzeni instalacyjnej. Integrują się one również łatwo z istniejącą instalacją rurową lub grzejnikami. Można czerpać korzyści z energooszczędnej pompy ciepła bez konieczności wymiany całego systemu.

2. Wysokotemperaturowa pompa ciepła Hitachi Yutaki S 80 do grzejników o temperaturze powyżej 55°C.

Kocioł Hitachi Yutaki S 80 jest idealnym zamiennikiem kotła grzewczego przy modernizacji istniejących instalacji. Praca urządzenia jest zoptymalizowana dzięki zwiększonej sprawności przez cały rok. Zapewnia również maksymalny komfort nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Jego unikalna konstrukcja pozwala na wytworzenie 80°C wody przy temperaturze zewnętrznej -20°C.

3. Wysokotemperaturowy podgrzewacz powietrza do centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Airmax2 16-30 GT firmy Galmet

Airmax2 16-30 GT to pompa o współczynniku efektywności energetycznej A++. Może pracować przy wysokich temperaturach zasilania do 60°C. Każdy model wyposażony jest w moduł internetowy oraz pilot zdalnego sterowania.

4. HRC Wysokotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda

Pompy ciepła HRC firmy Auer są w stanie ogrzać wodę do 70°C w ekstremalnie niskich temperaturach bez pomocy kotła lub grzałek elektrycznych. Pompa ciepła jest zaprogramowana na tryb wspomagania przy temperaturze poniżej -20°C.

5. Wysokotemperaturowe pompy ciepła Lindab

Pompy ciepła Lindab to ekologiczne i energooszczędne źródło ciepła. Jej instalacja nie jest skomplikowana i nie wymaga żadnych remontów ani zmian konstrukcyjnych w budynku. Ponadto świetnie się prezentuje. Ten rodzaj ogrzewania znany jest z cichej pracy, a także intuicyjnej i wygodnej obsługi.

7. Pompa ciepła Frapol Prime

Pompa ciepła Prime daje możliwość zasilania obiegów grzewczych w temperaturze do 70°C. Jest to ważne przy modernizacji instalacji centralnego ogrzewania, w której zastosowano grzejniki konwekcyjne.

Podsumowanie

Zarówno inwestorzy, jak i instalatorzy są zainteresowani zestawieniami takimi jak Ranking Pomp Ciepła 2023. Listy polecanych urządzeń grzewczych pozwalają szybko określić, które produkty są warte uwagi, a tym samym skracają proces podejmowania decyzji. W naszym rankingu pomp ciepła polecanych na rok 2023 znalazły się modele z wyższej półki, które dobrze wypadły m.in. pod względem efektywności, wielofunkcyjności oraz możliwości pracy w szerokim zakresie temperatur. W naszym rankingu polecanych pomp ciepła na rok 2023 znalazły się zarówno pompy ciepła typu split, jak i pompy ciepła jednoblokowe uznanych producentów.